33.png

 

 

Termal Kamera Çekimi

Termal kamera, kızılötesi dalga boyu spektrumunda, ekipmanla doğrudan temas gerçekleştirmeksizin sıcaklık modellerini algılayan bir cihazdır. Görüntüleme yöntemi olarak gözle görülmeyen IR enerjiyi (ısıyı) esas alan ve görüntünün genel yapısını IR enerjiye göre oluşmuş renkler ve şekillerin belirlendiği

görüntüleme sistemidir. Termal görüntüleyiciler çıplak gözle tespit edilmeyen, ancak ciddi sonuçlara yol açabilen küçük problemleri net olarak görmemizi sağlar. Termal kameralar ısı yalıtım sektöründe dış cephe ve çatılarda oluşan hava akımı veya rutubet kaynaklı sorunları tespit etmek adına kullanılmakta ve ısı yalıtımına ihtiyaç duyulan bölgeler doğru şekilde belirlenmektedir. Mevcut yapıda ısı yalıtım ve ısı sorunlarının saptanmasında kullanılan yardımcı araçlardır. Kızılötesi görüntüleme yapabilen termal kameralar sayesinde konutların ısı yalıtımı kusurlu yerlerinde  yaşanan ısı kaçakları görüntülenebilmektedir.

 

Çözüm ortağı olarak milton yapı seçtiğinizde sözleşme aşamasında binanın görüntüleri termal kamera yardımı ile çekilecek ve uygulama öncesi ısı kayıpları görüntüler halinde tespit edilecektir.

 

Benzer bir uygulama ısı yalıtım, mantolama uygulaması bittikten sonra termal kamera yardımı ile binanız tekrar görüntülenecek, yalıtımlı hali ile engellenen ısı kayıpları tarafınıza termal görselleri eşliğinde rapor olarak sunulacaktır.