24.png

 

 

Milton Mantolama Soruları

Milton mantolama sistemleri daha iyi bir çözümdür. İyi tasarlanmış, titiz uygulanmış Milton mantolama sistemleri sizin için uygun fiyatlı, yüksek kaliteli, mantıklı, güvenli ve doğa dostu bir çözüm olacaktır.

 

Milton un yaratacağı değer artışı benzersiz olacaktır.

 

 

 

1- Milton bir mantolama uygulama firması mıdır?

 

Evet.

Milton tamamlanmış ve hali hazırda kullanılan yapıların mantolama uygulamaları konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Yeni yapılan inşaat projelerinin yalıtım işlerine teklif vermemektedir.

 

 

2- Firmanın hizmet verdiği gölge neresidir?

 

İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Ankara, İzmir, Bursa

 

 

3- Hangi binalar mantolama yaptırmalıdır?

 

Mevcut binalar 2 Mayıs 2017 tarihine kadar 'Enerji Kimlik Belgesi' almak zorundadır. 2017 yılı itibari ile enerji kimlik belgesi olmayan binaların alım satım ve kiralamaları yapılamayacaktır. Üstelik daha yüksek vergiler ödemek zorunda kalacaklardır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için mevcut yalıtımsız binalarımıza ısı yalıtımı yaptırmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

 

 

4- Isı yalıtım uygulamasını ne zaman yaptırmalıyım?

 

Mart-Eylül ayları arası uygulama kalitesi açısından uygun zamandır.

 

 

5- Mantolama hakkında bilgi sahibi değilim.

 

Arayın, Milton mantolama sistemlerimizi istediğiniz gün ve saat de size gelerek anlatalım. Haftanın her günü ve günün 08:00/21:00 saatleri arasında bu hizmeti bizden isteyebilirsiniz. Ayrıca Milton görüşme öncesinde sizi arayarak bilgilendirecektir. Milton görevlisi mantolama hakkında sorularınızı yanıtlayacak, milton sürecin uygulama, hukuki, mali yönleri konusunda yol gösterici ve kolaylaştırıcı bir çözüm ortağı olacaktır.

 

 

6- Isı yalıtım-mantolama faydası nedir?

 

 1. Yapıda % 40-60 oranları arasında enerji tasarrufu sağlar.

 2. Yapı ve konut değerinde % 60 varan fiyat-değer artışları yaratır.

 3. Yapı iskelet sistemini, konstrüksiyonu koruyarak yapı ömrünü % 50 uzatır.

 

7- Milton mantolama sisteminin binaya getireceği söylenilen değer artışı ile kastedilen nedir?

 

İsi Yalıtım- mantolama her zaman yapı enerji verimliliğinin arttırılarak enerji tüketiminin azaltıldığı ve maliklere doğrudan maddi kazanç yaratan bir uygulamadır. Fakat bunun çok ötesinde bir maddi kazanımda yapılan uygulamalar iyi bir mimari bakış açısı ile yapıldığında ortaya çıkmaktadır. Bina değerinde yüksek artış oranları elde edilebilmektedir. Profesyonel ve yerinde mimari dokunuşlarla mantolama işi bir bina yenilemesi işine dönüştürülmektedir. Sonuçta uygulama sonrasında çok yüksek değerli yeni bir bina yaratılabilmekte ve kat malikleri bu yeni değeri paylaşmaktadır. Milton uygulamalarında bu daire satış fiyatları artış oranının 1.60 oranına çıkabildiği gözlemlenmiştir. Uygulamanın 1 ay sürdüğü düşünüldüğünde bu değer artışları mutluluk vericidir.

 

 

8- Bu değer artışını her firma yakalayamaz mı? Neden Milton'u tercih etmeliyim?

 

Milton farkı, ayakları yere basan bir mimarlık girişimi olmasıdır. Isı Yalıtım Uygulamaların da ilk defa öncelikli hedef olarak en yüksek "Bina Değer Artışı" yaratmayı hedef seçmiştir. Bu amaçla; Milton mantolama sürecini bir yapı dönüşüm süreci olarak ele almıştır. Bu dönüşüm sürecinde size değerli bir çözüm ortağı olabilmek için bünyesinde Mimari Proje bölümü ve ARCON Mimari Tasarım ve 3D Proje Modelleme bölümlerini oluşturmuştur. 

 

Amacımız: % 60 Değer artışı yaratabilmektir. Maliyet artışı yaratmadan, En yüksek değer artışını sağlamaktır.

 

 

9- Milton mantolama sisteminin avantajları nelerdir?

 

 • Milton 'un önemli farkı; ayakları yere basan bir mimarlık girişimi olmasıdır. Mantolama uygulamalarında Türkiye de ilk defa öncelikli hedef olarak en yüksek Bina Değer Artış oranını yakalamayı hedef almıştır. Bu amaçla; Milton mantolama sürecini bir yapı dönüşüm süreci olarak değerlendirmektedir. Bu dönüşüm sürecinde size değerli bir çözüm ortağı olabilmek için bünyesinde Mimari Proje Bölümü ve ARCON Mimari Tasarım ve 3D Proje Modelleme Bölümlerini oluşturmuştur.
   

 • Mantolama uygulamalarında amacımız: Kusursuz yalıtım ve yeni yapıda maliyet artışına neden olmadan % 60 değer artışı yaratabilmektir.
   

 • Kullanılan EPS yalıtım levhalarının açık havada dinlendirilmiş ve pentan gazı salınımının tamamlanmış olması. Yaşam ortamlarının hava kalitesini bozmaması.
   

 • Yüksek kaliteli malzeme seçimi ve uygulama kalitesi. Milton mantolama uygulamalarında US Green Building Council tarafından verilen Yeşil Yapı -LEED- sertifika hedefli malzeme kullanmayı tercih etmektedir. Pentan gazı salınımı tamamlanması için yeterli sure açık alanda bekletilmiş EPS, Radyasyon sertifikalı demir v.b.
   

 • Milton kendi kadroları ile çalışır. Uygulamalarında temiz çalışma prensibini taşır. Milton kalite yönetimine katılmış uygulama personelimiz uygulamalar esnasında gerekli tedbirleri itina ile alarak mevcut cam, pencereler, PWC, klima üniteleri, seramikler, korkuluklar, mermerler, denizlikler v.b. malzemelere zarar vermez.
   

 • Milton kendi kadroları ile çalışmanın getirdiği yüksek uygulama hızına sahiptir. Bu sayede Milton pek çok mantolama uygulamalarında 1 ay gibi sürelerde proje teslimi yapabilmiştir. Memnuniyet yaratmıştır.

 

 • Milton, uygulamalarda yüksek standartlı çalışma, kusursuzluk beklentisi taşır. Uygulamalarda ısı köprüleri olmaz.
   

 • Milton, teknik eğitim sertifikalı, kalite yönetim eğitimlerinden geçmiş ve şirket bünyesinde kadrolu usta-uygulama ekibi ile çalışır.
   

 • Milton , ödeme toplama sistemini kurmuştur. Milton ödemelerin toplanması iş kalemini bu sistemi kullanarak site yönetiminin üzerinden almaktadır. Milton , ödemelerinizi belirlediğiniz ödeme seçenekleri doğrultusunda, sizin belirlediğiniz tarihlerde ve sizin belirlediğiniz adreslerden temin etmektedir. Ödemelerin tarafımızdan toplanabilmesi için, konut yönetimi tarafından milton finans sorumlularına yetki verildiği karar defterinde belirtilmesi yeterlidir. Konut yönetiminin alınan karar yazısını, daire sakinlerinin isim listesini ve iletişim bilgilerini finans sorumlularına teslim etmesi yeterlidir. Finans sorumluları projenin başlamasının ardından daire sakinlerini arayacak ve ödeme tercihlerini öğrenecektir. Finans sorumluları daire sakinleriyle belirlenen tarihlerde buluşacak ve ödemeler tahsil edilecektir.

 •  

 • Milton uygulama iş programı ve iş akış diyagramlarının hazırlanması ve yönetime sunulması. Verilen program sürelerine eksiksiz uyulması.
   

 • Milton, hırsızlık ve benzeri istenilmeyen olaylara karşı kadrolu ve eğitimli personel çalıştırması.

 

 • Hukuksal süreçler için hukuk departmanının Milton bünyesinde oluşturulması. Yapı sahiplerine ihtiyaç durumunda hukuk desteği sunulması.
   

 • Uygulama öncesi güzergah, girişler, çıkışlar, depo yerleri, çöp alanlarının belirlenmesi ve yönetime onaylatılması.
   

 • Mimari departmanın Milton bünyesinde olmasının getirdiği esnek talep karşılama yeteneği.
   

 • Eğitimli kadroların yarattığı yüksek iş güvenliği önceliği.
   

 • Milton mantolama sisteminde Alman DIN kalite sistemini hedefleyen malzeme kalitesi.
   

 • Milton mantolama uygulamalarında cephede 0,20 kN çekme dayanımına sahip 8 Adet/ M2 dübel kullanır. Dikkat: Bu nedenle mantolama uygulama ömrü bina ömrü ile eşit olmaktadır.
   

 • Milton uygulamalarında kimyasal etkilere karşı dayanıklı, 1500 N/5 cm çekme mukavemetine sahip alkali dayanımlı cam elyafı. 160 gr/m² ağırlığında, 4x4 mm açıklıklı, fiber glass donatı filesi kullanır. Dikkat: Bu nedenle mantolama uygulama ömrü bina ömrü ile eşit olmaktadır.
   

 • Milton uygulamalarında B1 (zor alevlenici) sınıfına giren, en fazla 0,040 W/mK ısı iletkenlik katsayısına sahip, arttırılmış karbon içeren ısı yalıtım malzemesi EPS (Expanded Polistren Sert Köpük) kullanır.
   

 • Yüksek yoğunluklu yapıştırma harcı tercihi. Dikkat: Bu nedenle mantolama uygulama ömrü bina ömrü ile eşit olmaktadır.
   

 • Milton Köşe Profilleri: Binanın yapısal köşelerinde ve estetik amaçlı cephe elemanları ile kapı ve pencere merkezlerinde alüminyum ya da kendinden fileli PVC köşe profilleri kullanılır.

   

10- Milton niçin 'Ödeme Toplama Sistemini' kurdu. Faydası nedir?

 

Milton ödemelerin toplanması iş kalemini bu sistemi kullanarak yönetimin üzerinden almaktadır. Bu hizmetin olmadığı uygulamalarda ödemesini aksatan daire sahibinin bu ödeme yükümlülüğü site yönetimini bağlamakta

ve ödemenin yapılması yönetim için ayrı, zor uğraş kalemi olmaktadır. Milton 'Ödeme Toplama Sistemini' kurarak bu sorumluluğu ve yükü yönetim üzerinden kendi üzerine almak istemiştir. Milton Ödemelerinizi belirlediğiniz ödeme seçenekleri doğrultusunda, sizin belirlediğiniz tarihlerde ve sizin belirlediğiniz adreslerden temin etmektedir.

Ödemelerin tarafımızdan toplanabilmesi için, konut yönetimi tarafından Milton finans sorumlularına yetki verildiği karar defterinde belirtilmelidir. Bu doğrultuda konut yönetiminin alınan karar yazısını, daire sakinlerinin isim listesini ve iletişim bilgilerini finans sorumlularına teslim etmesi gerekmektedir. milton Ödeme Toplama Sisteminde; milton finans sorumluları iskelenin kurulumu ile projenin başlamasının ardından daire sakinlerini arayacak ve ödeme tercihlerini öğrenecektir. Finans sorumluları daire sakinleriyle belirlenen tarihlerde buluşacak ve ödemeler tahsil edilecektir. Ödemelerin tahsil edilemediği daire sakinleri için konut yönetiminin milton şirket avukatlarına vekalet vermesi gerekmektedir.

 

 

11- Isı yalıtım-mantolama kararı nasıl alınır?

 

1) Hukuken geçerli atanmış bir yöneticiniz veya yönetim kurulunuz olmalıdır

2)Geçerli kat malikleri kurulu toplantısı yapmalısınız.

3) Kat Malikleri Kurulu toplantısında Isı Yalıtımı işine ilişkin hukuken geçerli bir karar almalısınız

Maliklerinden birinin isteği üzerine ısı Yalıtım-mantolama, kat maliklerinin sayı ve arsa payı çoğunluğu ile verecekleri karar ile yapılır. Yargıtay ısı yalıtım işini faydalı değişiklik kapsamında değerlendirilmektedir. Bu sebeple oy birliği değil oy çoğunluğu yeterli olacaktır. Malikleri kurulu toplantısında sözleşmeye, firma seçimine ve sözleşme imza yetkilisine ilişkin sayı ve arsa payı çoğunluğu ile karar alınmalıdır.

 

 

12- Kat malikleri Kurulu toplantısında ısı yalıtım işine ilişkin alınan kararın hukuki sonuçları nelerdir.

 

Yönetici veya Yönetim Kurulu, Malikleri Kurulu toplantısında alınmış olan karar doğrultusunda yapmış olduğu mantolama sözleşmesini tüm malikleri adına yapmaktadır ve tüm malikler, yönetici veya yönetim kuruluna karşı sorumludur. Mantolama Sözleşmesi sonrası daire başına düşen tutarın ilgili daire sakini tarafından  ödenmemesi durumunda Yönetici veya Yönetim Kurulu tarafından, yönetim planına, Kat Mülkiyeti Kanuna ve genel hükümlere göre dava açılabilir, icra takibi yapılabilir.

 

 

13- Isı yalıtım-mantolama sözleşmesi ve teknik şartnamesi nasıl hazırlanır?

 

Yönetime, Isı yalıtım uygulamaları için yapılacak sözleşmeye, şartnamelere ve ödemelere ilişkin tüm hukuki süreçlerde danışmanlık Milton hukuk desteği tarafından ücretsiz sunulur.