Mantolama Uygun Fiyat, Nabtolama Bayilik Avantajları

Mantolama kararı alındıktan sonra ilk yapılması gereken uygulayıcı firmanın seçilmesidir. Bu seçimde mantolama işine en uygun fiyat sunan firmalar genelde ön sırada yer almaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus bu mantolamada uygun fiyat farkının neden kaynaklandığıdır.  Fiyat farkı 4 nedenden kaynaklanabilir. Bunlardan 3 tanesi kötü amaçlı fakat 1 tanesi iyi amaçlı bir yaklaşım içerir. Uygun fiyatlı mantolama tercihi yapmak isteyen yönetimlerin, yöneticilerin bu seçenekler konusunda dikkatli olması gerekir. Aksi durumda mantolama uygulama süresi ve kullanım ömrü boyunca gereksiz riskler alırlar.

  • Malzeme tercihleri ile mantolama fiyat düşürülmesi

Mantolama, 7 katmanlı bir üründür. 5 çeşit çimento esaslı farklı malzeme ve bunun dışında 7 çeşit farklı malzeme bir araya getirilerek bu ürün ortaya çıkar. Müşteri bu iş kalemlerinden sadece mantolamanın 7. ve son katı olan boya işini son ürün olarak görebilir.  Bunun haricinde, yapıştırıcı, EPS, sıva1, file, sıva2, mineral kaplama katmanları gizli olarak altta kalır. Benzer şekilde dübel, köşe çıtaları, etek çıtaları vb elemanlarda örtücü son kat altında kalırlar. Teklif veren firmalar bu ara katlarda malzeme kalitesini düşürme planı ile fiyat düşüşü sağlamaktadırlar. Bu imalatın hizmet ömrünü bozan kötü niyetli bir yaklaşımdır.

  • Ekipman ve çalışan tercihleri ile mantolama fiyat düşürülmesi

Mantolama, plastik görsel ürün yaratılan, el işçiliğine dayanan bir inşaat işidir. Ekiplerin yüksek uygulama tecrübeleri olmalıdır( Usta). Mantolama uygulamalarında düşük vasıflı eleman (çırak) çalıştırmak fiyat düşürmenin bir yöntemi olarak seçilmektedir.  Mantolamada iskele, kalas, taşıma, asansör benzeri ekipmanları düşük kalitede uygunsuz seçmek yine kötü niyetli bir yaklaşımdır. İş güvenliğini hiçe sayan bu tür iskeleler, ekipmanlar Apartman yönetimleri, yöneticilerine olası bir iş kazası halinde şahsi büyük sorumluluklar yüklenmesine neden olurlar.

  • İş güvenliği tercihleri

Mantolama işi, 30 Haziran 2012’de 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu resmi gazetede esaslarına göre çok riskli iş statüsündedir.  Çalışanların ve firmaların işveren statüsünde olabilmesi için ağır sorumlulukları vardır. Çalışan tüm ekip elemanları diğer iş kollarından farklı olarak 4 farklı rapor ve belge sahibi olmalıdır. Mantolama firmaları OSGB ile çalışmalı ağır standart ve evrak yükünü karşılamalıdırlar. Mantolama firmalar bu iş güvenliğini hiçe sayarak bir fiyat düşüşü sunabilirler. Bilinmelidir ki bunları yapamayan firmalarla çalışmak Site yönetimi, yöneticisini İşveren pozisyonuna geçirir ve iş kazası durumunda site, apartman yönetim, yöneticisi şahsen sorumlu kabul edilir. Bu dikkatle kaçınılması gereken en istenilmeyen bir durum olacaktır.

  • Bayilik ve yaygın imalat verimliliğinin müşteriye yansıtılması

Yukarıda sayılan nedenlerin dışında kurumsal kimliği, bayilik avantajı ve yaygın uygulama ağı olan mantolama firmaları malzeme ve işçilik harcamalarında sürümden elde ettikleri  iskontoları size yansıtabilirler. Bu kat malikleri açısından en avantajlı durumdur.

Milton Mantolama Yüzde 30’e Varan Fiyat Avantajı Nedir?

Milton Yapı, Türkiye pazarında ürünleri kullanılan Uluslararası izolasyon firmalarının  %95’ına yakını ile çalışmaktadır. Bu da Milton Yapı’nın müşterilerine çok sayıda fiyat teklifi ve ürün alternatifi sunabilmesine olanak sağlar.

Bütün şartlar aynıyken her uygulayıcı firma kendi fiyat politikası kapsamında, aynı proje için farklı fiyat teklifleri sunabilir. Milton Yapı birden fazla projeyi aynı anda uygulaması nedeniyle yüksek miktarda yalıtım  ürünü kullanır. Bu nedenle bayisi olduğu dünya markaları yalıtım ürünlerinde  yüksek iskonto oranları ile malzeme alır. Milton Yapı bu fiyat avantajını müşterilerine yansıtır. Ayrıca Milton Yapı, aynı anda bir den fazla uygulamada yüksek metrajlarla yalıtım yapmasının sonucu olarak düşük kar marjları ile teklif verebilen bir şirkettir.  Bunlara başarılı proje süreç yönetimi, planlama ve lojistik yetenekleri ve elbette eğitimli  kadrolarının kazanımlarını  eklemeliyiz. Bir diğer önemli kazanım problemlerin sebeplerini en doğru tespit etmek ve ideal çözüm yöntemini yüksek kalitede uygulamaktır.   Sunduğu çoklu izolasyon malzeme üreticisi firma çeşitliliği, bu firmalarla olan uzun sureli sıcak ticari ilişkileri ve ürün alternatifleri sayesinde, Milton Yapı’dan alınan teklifler ile emsal  şartlarda fiyat teklifleri  arasındaki fiyat farkı zaman zaman %30’e kadar çıkabilmektedir.

Milton Yapı müşterileri, teklif seçenekleri arasından tercih yaparken sunulan 10 yıl uygulama ve malzeme garantisini değerlendirebilirler.

Tüm teklifler benzer  olsa bile, Milton Yapı bahsedilen avantajlar  nedeniyle müşterisi lehine  %30 a varan fiyat farkı yaratabilmektedir.

Milton Yapı müşterilerine en doğru ürünü en iyi fiyata satın almak için tüm imkanları sunar.

Milton Yapı’dan yüzde 30’e varan fiyat avantajı ile teklif almak için sadece tek adım yeter!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir