59.png

 

 

Mantolama Boşluklu Tuğla Dübeli

Milton Yapı mantolama uygulamalarında düz standart dübel yerine 3 kat cekme mukavemetine sahip Boşluklu Tuğla Dübeli kullanıyor. Türkiye'de Tek!

 

Isı yalıtım mantolama sisteminde öenmli detaylardan biri mantolama dübelidir. Mantolama dübeli yalıtım levhası, mekanik olarak duvar yüzeyine  sabitler. Dübel uygulamalarında tuğla yuzeyler dübele gerekli tutunma yüzeylerini boşluklu, gevrek yapıları nedeniyle sağlayamamaktadır. Çözüm olarak Milton Yapı uygulamalarında Tırtıklı Tuğla Dübeli kullanmaktadır.

 

Dübel duvar yüzeyine delme  işleminden sonra takılır ve içine saplmaam tespit edilir. Dübelin uç kısmı  kendi çapında 3 ile 4 mm genişleyerek sıkışır. Bu sıkışma sayesinde ; istenilen çekme, kesme ve aderans  değerleri elde edilir.  Doğru duvar yüzeyinde dübel, sıkışarak tutunan bağlantı elemanıdır.   Sıvalı, sıvasız boşluklu  tuğla gibi ürünlerde %100 çözüm sağlayacak ürün Tırtıklı Tuğla Dübeli dir.  

 

Boşluklu  tuğla tutucu  yüzey zayıflığı yüzünden uygulama esnasında , kırılarak  çapların değişmesine neden olur.   Tuğla yüzeyler için tasarlanmış olan Tuğla Dübeli, boşluklu  tuğla delindikten sonra içine  takılır.  Delik çapı 8 mm dir. Bu çap , delinirken 9 mm, 10 mm , 11 mm kadar büyüse dahi; ürün vidalandığında kendi çapının 4 katına çıkacak yeteneğe sahiptir. Bu sayede  dübel uygulaması düz dübellere nazaran 3 kadı çekme mukavemeti taşır. Uygulayan usta  dübeli ayrı uygulamaz . Delik delinir ürün yerine monte edilir. 

 

Boşluklu tuğla dübeli sıvalı, sıvasız boşluklu tuğla yüzeye %100 çözümü sağlamış  üründür.