Mantolama Nasıl Yapılır?

Mantolama Nasıl Yapılır?

Mantolama Nasıl Yapılır?

   Mantolama nasıl yapılır sorusundan önce,mantolama nedir yazımız içerisinde mantolama işleminin tam olarak ne anlama geldiği ile ilgili bilgileri sizle paylaşmıştık.Mantolama nasıl yapılır yazımız da ise,uzman ekibimizle birlikte en iyi olduğumuz konuyu sizlere anlatmaya çalışacağız.Mantolama yani binaların dış yüzeyine manto giydirme işlemi oldukça dikkat isteyen bir işlemdir.Isı yalıtımının sağlanması için binaların dış yüzeylerine mantolama işlemi yapılması dışında başka bir seçenek mevcut değildir.Dış ortam ve iç ortamdaki ısı farklılığı sebebiyle ısı değişikliğinin kesilmesi şarttır.Isı alışverişinin yapıldığı köprünün yıkılmaması durumunda içerideki ısı mevcudiyetini koruyamayacaktır.

   Mantolama nasıl yapılır sorusuna cevap verirken mantolama işlemi sırasında kullanılan malzemelere ısı yalıtımı malzemeleri dendiğini belirtmek isteriz.Mantolama işlemi ısı yalıtımı malzemeleri kullanılarak uygulanır.Bu ısı yalıtımı malzemeleri içerisinde yapıştırma harcı,profiller gibi malzemeler bulunmaktadır.Isı yalıtım malzemelerinin içerisinde bulunan platformların ısı izolasyon kat sayıları bulunmaktadır.Isı yalıtım kat sayısı yükselmesi iyi kabul edilmemektedir.Bu yüzden mantolama işlemi için anlaştığınız firmanın kullandığı malzemenin ısı izolasyon kat sayısının yüksek olmaması oldukça önemlidir.Mantolama nasıl yapılır konusunda profesyonel bir hizmet alacağınız firmamıza her türlü soruyu gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz.Profesyonel ekibimiz tarafından mantolama konusunda doğru ve gerçek bilgileri alacağınızdan hiç şüphe etmeyin.

Mantolama nasıl yapılır sorusunu basamak basamak inceleyeceğiz.Öncelikle mantolamanın yapılacağı binadaki gider boruları, çanak anten vs. büyük bir titizlik ile bu iş için uzman olan ustalar tarafından Çatlaklar, eskimiş sıva ve sökülmüş yerler tamir edilmelidir. Uygulama yapmadan önce binada nem olmamalıdır. sökülmeli.Bu adımların eksiksizce uygulanıyor olması oldukça büyük önem arz eder.Bu sebeple işinde uzman olan ekibimizle çalışıyor olmanız sizin oldukça yararlı olacaktır.Yağışlı havalarda kurulan iskelenin koruyucu bir file yada naylonla örtülerek işlemin sonuna kadar korunması en uygunudur. Bulunduğunuz bölgede don olayı olacak kadar soğuk havalar varsa uygulama yapılmaması önerilmektedir.

 

1-Yalıtım Levhasının Yapıştırılması

2-Yalıtım Levhasının Dübellenmesi

3-Sıva Filesinin Yapıştırılması

4-File Köşe Profili Konulması

5-Astar Boya Yapılması

6-Dekoratif Sıva Yapılması

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir