61.png

 

 

Mantolama ve Meteoroloji Hahmin Raporları

Milton Yapı  mantolama uygulamaların da iş akışını meteoroloji hava tahmin raporlarına göre belirler.

 

Isı yalıtım, mantolama açık havada yapılan, yapım esnasında yağmur, kar, don, rüzgar gibi tabiat etkilerine açık  uygulamalardır. Uygulamalar sırasında karşılaşılan olumsuz hava koşulları imalat kalitesini ciddi oranda düşürebilir. 

 

Kontrolsüz rüzgar ise mantolama yüzeyinde kılcal çatlaklara neden olarak imalatın orta uzun vadede su almasına neden olabilir.

 

Islanmış malzemelerle veya uygun olmayan hava koşullarında yapılan mantolama uygulamalarında imalat ömrünün 1-2 yıla kadar düşebildiği gözlemlenmiştir.

 

Hangi yalıtım malzemesi olursa olsun ıslanması verimini ciddi oranda düşürecektir. Benzer şekilde çimento esaslı sıva ve yapıştırma harçları soğuk havalarda verim kaybına uğrayacaklardır. 

 

Mantolama uygulamalarının kalitesi için hava koşullarının ciddi takip edilmesi ve uygulama kalemlerinin bu alınan hava raporlarına uygun yapılması önemlidir.

 

Milton Yapı, Meteoroloji Kurumundan 16 Günlük, 7 Günlük, 3 Günlük, 1 Günlük Profesyonel Tahmin Raporunu (Hava Yollarının Kullandığı Raporlar) Düzenli Olarak Ücreti Karşılığı Alır Ve Tüm Uygulamalarını Bu Bilgileri Kullanarak Organize Eder. Tedbirlerini Önceden Alır. İmalatlarında Olumsuz Hava Koşulu Riskini Ortadan Kaldırır.