52.png

 

 

Mantolama Firması Nasıl Seçilir

Konut yönetimlerinin binalarında ısı yalıtım kararı aldıklarında doğru firmayı çözüm ortağı olarak seçmeleri önemlidir. Sürecin en başında yapılan bu doğru tercih uygulama sürecinde karşılaşılabilecek sayısız sorunu oluşmadan ortadan kaldırır. Unutulmamalıdır ki ısı yalıtım, mantolama işi emek yoğun ve doğru uygulanmadığında sık ve seri hata üreten bir iş dalıdır. Bu doğru firma tercihi, binalarda ısı yalıtımı için, konut yöneticileri ve kat maliklerinin birlikte aldığı ısı yalıtım kararından daha önemlidir. Beklentilerinizi karşılayabilecek profesyonel mantolama firmasını çözüm ortağınız olarak seçmelisiniz. 

 

Yalıtım sektörü devamlı büyümektedir. Malzeme üreticilerinin ve mantolama firmalarının sayısının bu büyümeyle birlikte artmaktadır.  Oluşan  rekabetin bina sahiplerine doğru yansıması  önem arz etmektedir. Sektörde işi yapmaktan ziyade işi almak için fiyat odaklı düşünen mantolama firmaları standartlara uygun olmayan ve işinin ehli olmayan düşük ücretli uygulama personeli ile mantolama yapan firmalar, kısa, orta, uzun vadelerde konut sakinlerine hem maddi hem de manevi zarar vermektedir. Yalıtım yaptırarak yakıt giderlerinden tasarruf etmek, daha güvenli ve konforlu binalarda yaşamak isteyen daire sakinleri hayal kırıklıklarına uğramaktadır. Bu firmaların sorumsuz tutumları nedeniyle pek çok uygulama yatım kalmakta, yönetim ve konut sakinleri arasında hukuk bozulmaktadır. milton yapı bu noktada sektöründe memnuniyet yaratan  öncü firmadır.

 

Yalıtım sektörünün öncü mantolama firması olan milton yapı farkı, ayakları yere basan bir mimarlık girişimi olmasıdır. Isı Yalıtım Uygulamaların da ilk defa öncelikli hedef olarak en yüksek "Bina Değer Artışı" yaratmayı hedef seçmiştir. Bu amaçla; milton yapı, işlevsel, estetik ve yenilikçi temelli çözümleriyle mantolama sürecini bir yapı dönüşüm süreci olarak ele almıştır. Bu dönüşüm sürecinde size değerli bir çözüm ortağı olabilmek için bünyesinde müşteri hizmetleri, hukuk departmanı, finans,  mimari proje bölümü ve ARCON Mimari Tasarım ve  3D proje modelleme bölümlerini oluşturmuştur. 

 

milton yapı, konut sakinlerinin değerli varlıkları olan evlerini, daha güvenli, estetik ve tasarruf sağlayan yapılara dönüşmesi için çalışır. Çağın  teknolojik gelişmelerine uygun çözümleri, yaşadığı çevrenin ekolojik yapısını da göz önünde bulundurarak yapıya kazandırır.  Kıymetli ortakları olarak gördüğü çalışanlarının gelişimine ve memnuniyetine önem vererek iş süreçlerini planlayan,  eşsiz iş modeliyle dokunduğu tüm yapıları kıymetli, iyi birer mimarlık ürünü haline getiren ve bu değeri tüm çevresine ve varlık sebebi olarak gördüğü müşterilerine yansıtmayı misyon edinen öncü mantolama firmasıdır.

 

Amacımız: Uygulamalarımızı gerçekleştirdiğimiz yapıda hedefimiz % 60 değer artışı yaratabilmektir. Maliyet artışı yaratmadan en yüksek değer artışını sağlamaktır.

 

milton yapı müşteri memnuniyetine inanır. Bu memnuniyeti yaratmayı ve sürdürmeyi varlık sebebi olarak görür..

 

MANTOLAMA FİRMASI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Seçilen firma iyi bir alt yapı ve teknik kadroya sahip olmalıdır. Uygulamasını yaptığı hiç bir işi eksik bırakmamış, referans verebilecek, uygulama hakkında tam bilgiye sahip, uygulama ve iş güvenliği alanında eğitimli ekipleri olan firma seçilmelidir.

  • Seçilen firmanın özellikle ilgili iş kolunda uzmanlaşmış olması önemlidir. Bu konuda milton yapı tamamlanmış ve halihazırda kullanılan  yapıların mantolama işleri konusunda  uzmanlaşmış bir firmadır. Yeni yapılan inşaat projelerinin yalıtım işlerine dahi kesinlikle teklif vermemektedir. 

  • Uygulamayı yapan mantolama firması yaptığı işi sahiplenmeli, arkasında durabilmelidir. Hem işçiliğe hem de kullanılan malzemeye tedarikçi ve kendisi en az 5 sene garanti verebilmelidir. Standartlara uygun ve üreticisinin garantisini verdiği mantolama malzemeleri seçilmelidir.

  • Uygulamaya başlanmadan önce yasal sözleşme imzalanmalı ve işin tüm şartları detaylı olarak imzalanan sözleşmede belirtilmelidir.

  • Mantolama şirketleri uygulamada çalışacak personelin SGK girişlerini bina/site yönetimleri istemeden kendiliğinden vermelidir.

  • Binada keşif yapmadan ezbere fiyat veren firmalar tercih edilmemelidir. Bunun yerine binayı yerinde inceleyen ve buna göre en doğru fiyatları veren, ciddiyetini sergileyen firmalar tercih edilmelidir.

Bazı firmaların mali yapıları işi tamamlayabilecek güçte olmayabilir. Firmaların  mali yapıları incelenmelidir.