Mantolama Ek Hizmetleri, Milton Yapı Ayrıcalıkları

Milton yapı ısı yalıtım

Milton yapı ısı yalıtım

Milton yapı ısı yalıtım uygulamalarındaki liderliği hedeflemektedir. Bunun bir gereği olarak gördüğü kurumsal ve yenilikçi çözümler getiren gücünü siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Arayın, ücretsiz keşif, uzman ekibimiz tarafından profesyonel hesaplama teknikleri yardımıyla gerçekleştirilecektir. Konutlarınızın doğru ölçümlerine ulaşmanızı sağlayacaktır.

Keşif ve metraj çalışmaları ile, uygulama sürecinin tamamında farkını hissedeceğiniz Milton yapı  müşterisi olmanın ayrıcalığını  yaşayacaksınız.

Uygulama sürecinin yürütülmesi sırasında karşılaşılacak bazı Milton yapı ayrıcalıkları;

 • AYRICALIK 1 – TERMAL KAMERA ÇEKİMİ

Yaşadığınız konutunuzda ki  ısı kaçaklarını tespit etmenin en doğru yolu !

 

Yapıların ısı yalıtım ve ısı sorunlarının saptanmasında kullanılmaya başlanan termal kameralar, sıcaklık ölçme özellikleri ve kızılötesi ışın teknolojisi yardımıyla dış cephe, çatı gibi bölgelerde oluşan, hava akımı, rutubet ya da yapısal kusurlar  kaynaklı sorunları tespit eder ve ısı kaçaklarının yaşandığı alanları farklı renkler ile işaret ederek kullanıcısını bilgilendirir.

 

Milton yapı uzman teknik ekibi, binanız için en doğru yalıtım ve uygulama çözümlerini sunmadan önce binanızın termal çekimlerini gerçekleştirip, yapınızın yalıtıma ihtiyaç duyulan alanları doğru tespit edecektir. Isı yalıtım uygulaması tamamlandıktan sonra uygulayacakları aynı termal kamera çekim işlemi ile  binanızda ki ısı kaçaklarının giderildiği alan ve ısı kayıplarının önlenme oranlarını mukayeseli bir biçimde  konut yönetimlerine rapor halinde teslim ederler.

 

 • AYRICALIK 2 – YALITIM DANIŞMANLARINDAN TEKNİK DESTEK

Isı yalıtım kararı alma aşamasında, binanızın ihtiyaçlarını belirleyelim !

 

Enerji tasarrufu sürecinde ısı yalıtım, mantolama kararının alınması, beklentilerin değişken olduğu ve toplu karar alınması gerektiren bir durum olduğu için zor olabilmektedir. Milton yapı bu yönetimsel zorluğu görmüştür. Bir çözüm ortağı olabilmek adına yalıtım danışmanlarının belirlediğiniz tarih ve adreslerde sunum yapmak üzere size gelmelerini teklif etmiştir.  Burada amaç; yalıtım sürecinde tüm daire sakinlerinin ortak isteği ve kabulünü kazanmak, ısı yalıtım detayları ve binanıza getirileri ile ilgili tüm katılımcıları bilgilendirmektir. Gerçekleştirilecek uygulamaların tüm adımlarında yalıtım danışmanlarından ihtiyaç duyduğunuz teknik desteği alabilirsiniz. Evinize değer katacak, yaşam ve konfor seviyesini arttıracak uygulama ve hizmetler hakkındaki önerilerini talep edebilirsiniz. milton yapı memnuniyet yaratır.

 

 • AYRICALIK 3 – HUKUKİ DANIŞMANLIK

Yalıtım kararı alırken karşılaşacağınız hukuki süreci sizin adınıza biz yönetelim !

 

Milton yapı danışmanlarının incelemelerinde, konut yönetimlerinin aldığı ısı yalıtım kararlarında sık rastlanılan bir kusur olarak  hukuki açıdan hatalar olduğu, hatta geçersiz olduğu ve ileride oluşması muhtemel bir anlaşmazlık durumunda hukuksal yönden zor durumda kalınmaya sebep olacak eksikliklere sahip olduğu tespit edilmiştir.

Isı yalıtımı uygulamaları esnasında ve sonrasında olan ödeme sürecinde Kat Mülkiyeti Kanunu (KMK) ve sözleşme hukukuna ilişkin tüm hukuki süreçleri Milton yapı  tarafından ücretsiz olarak yürütülmektedir.

 

Milton yapı’yı ısı yalıtım uygulamasında bir çözüm ortağı olarak kabul eden, anlaşma kararı alan konut yönetimlerinin, sözleşme ve karar defteri konusunda ihtiyaç duyabileceği tüm hukuki destek ve bunun yanında  yalıtım süreci boyunca sorun yaşanabilecek konut sakinlerinin takibi de milton yapı hukuk departmanı tarafından saygı çerçevesinde yönetilmektedir.

 

Milton yapı, yalıtım uygulamalarından muzdarip olmuş konut yöneticileri düşünüldüğünde, hukuki danışmanlık hizmetinin iyi bir çözüm ortağı olmanın gerekliliği olduğunu düşünüyor.  Bu destek,sürecin daha sağlıklı yürütülmesini sağlar ve yanlış karar alımları gibi sık rastlanan durumları ortadan kaldırarak uygulama sonrasında yaşanabilecek olumsuzlukları en baştan giderir.

 

Milton yapı sektöründe örnek olacak  bu hizmetleri ile yönetim ve konut sakinleri arasındaki saygı esaslı ilişkilerin zarar görmemesini hedeflemiştir.

 

 • AYRICALIK 4 – MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ

Milton yapı her an yanınızda her zaman bir telefon yakınınızda !

 

Milton yapı ısı izolasyon projelerini bir iş akışı ciddiyeti ile  başlayan, süren ve tamamlanan bir uygulama süreci olarak değerlendirir ve bu süreci iyi yönetir.  Kendisini tercih eden yönetimler ve konut sahipleri ile olan ilişkisini ise uygulamaları esnasında yarattığı memnuniyete dayanan ve bitmeden süren kazanılmış  bir dostluk olarak görür.  Bu memnuniyetin kalıcı tesisi için Milton yapı müşteri ilişkileri danışmanları sözleşme aşamasından uygulama bitimine kadar ihtiyaç duyulan her adımda, sorularınıza cevap verirler. Çalışmalarını, beklentilerinizi karşılamak, memnuniyet yaratmak  adına yürütürler. Yalıtım süreci boyunca müşterilerimizin istek ve arzuları müşteri ilişkileri danışmanlarımız tarafından öğrenilir ve giderilmesi için gerekli departmanlar koordine edilir. Uygulamanın tamamlanmasından sonra da müşteri ilişkileri departmanı sizlerle olan iletişimini devam ettirir.

 

 • AYRICALIK 5 –  3 BOYUTLU RENKLENDİRME

Görünen köy kılavuz istemez !

 

Tüm konut sakinlerinin ortak beğenisini kazanmak amacında olan  Milton yapı, size değerli bir çözüm ortağı olabilmek için bünyesinde Mimari Proje Bölümü ve ARCON mimari tasarım ve  3D proje modelleme bölümlerini oluşturmuştur. Tasarım ekibi, kullandığı 3 boyutlu renklendirme teknolojisi ile henüz uygulamalar başlamadan önce renk kombinasyonları ve estetik yapı elemanlarını bina fotoğraflarınıza uygular. Bu bilgileri yalıtım projesi sonrasında beklenmedik sonuçlara yol açmamak ve memnuniyet yaratmak adına konut yönetimine büyük boyutlu görseller halinde sunar. Bu uygulama sizlere, konutlarınızın uygulama sonrası bürüneceği yeni görünümü ayrıntılı bir şekilde görebilme ve istendiği takdirde değiştirebilme olanağı sağlar.

 

Milton yapı konutunuza ait iyi mimarlık ürünü son görseli yaratırken sektöründe ilk defa öncelikli hedef olarak en yüksek bina değer artış oranını yakalamayı hedef almıştır. Bu amaçla, Milton mantolama sürecini bir yapı dönüşüm süreci olarak değerlendirmektedir. Isı yalıtımı ile ilgili yapacağımız görüşmelerde, Milton yapı tasarım ekibinin konutlarınıza değer katacak estetik tasarım önerilerini öğrenebilirsiniz.

 

 • AYRICALIK 6 – PLANLAMA

Memnuniyetinizi yaratan başarılı bir süreç için iyi bir planlama !

 

Milton yapı planlama mühendisliği alt yapısına teknik kadroları ile, binanızda uygulanacak ısı yalıtım uygulamasının iş akışını  MS Project programı kullanarak hazırlar ve konut yönetimine sunar, onay alır. Bu iş programı akışı uygulamaya ait tüm alt kalemlerin başlama ve bitiş tarihlerini ve dolayısıyla uygulama sürelerini belirler. Bu sayede uygulamaların sorunsuz ilerleyebilmesi ve konut sakinlerinin hissedebilecekleri uygulama esnasındaki rahatsızlıkları en aza indirebilmek hedeflenmiştir.

Tüm sürecin organizasyonu planlama uzmanları tarafından oluşturulur ve gerekli önlemler alınır, dolayısıyla Milton yapı yalıtım projeleri devamlı kontrol altında tutulur. Zamanında ve bir aksaklık yaşanma sına izin verilmeden tamamlanır.

 

Bu kontrollü yapılanma desteği ile Milton yapı sektörde çok sayıda yalıtım projesini aynı anda yürüten markadır.

 

 • AYRICALIK 7 – YETERLİLİK BELGESİ SAHİBİ Milton yapı YALITIM USTALARI

Milton yapı kalite yönetim sistemleri felsefesi, sistemi bir bütün olarak kabul eden ve kaliteyi bu bütünün içindeki her elemanın müşteri odaklı ortak bir fonksiyonu olarak gören bütünsel bir anlayıştır. En genel anlamda, bir kuruluşta hedeflenen kalitenin gerçekleşmesi amacı ile sürdürülen planlı ve sistematik faaliyetlerin bütünüdür.

 

Milton yapı şirket içi kalite yönetim felsefesi bütününün bir gereği olarak  çalıştığı yalıtım ustalarını düzenli seminerler ve sertifika eğitimleri ile istenilen uygulama kalite düzeye doğru kalibre eder. Bu eğitimler  yalıtım ustalarını sektörel yönelim ve yeniliklerden haberdar olmalarını sağladığı gibi, yalıtım sektöründe rastlanan ve beklentileri karşılamayan hatalı uygulamaların ancak yalıtım ustalarının sürekli eğitimleri ile önlenebileceğine inancını katılımcılara yerleştirir.

 

Milton yapı bünyesinde kalibrasyon, oryantasyon, pedogojik içerikli bu eğitimleri tamamlayamayan yalıtım ustaları çalıştırılmaz. Bu açıdan Milton yapı kadrolarına katılabilmek sektörel bir ayrıcalık olarak kabul görmüştür.

 

Milton yapı , yalıtım sektöründe yaşanan tüketici mağduriyetlerinin yüksek oranda önlenebilmesinde, yalıtım ustaların yeterlilik belgesine sahip olmalarını kritik görmektedir.

 

Milton yapı’nın tüm faaliyetlerinde değişmez hedef müşteri memnuniyeti yaratmaktır.

 

 • AYRICALIK 8 – İŞ GÜVENLİĞİ

Önce iş güvenliği, önce sigorta !

 

Emek yoğun bir iş olan ısı yalıtım uygulamaları esnasında iş kazalarının yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalı ve tüm önlemler alınmalıdır. Hatalı verilen işlerde iş kazaları meydana geldiğinde konut yönetimleri hukuk karşısında kendilerini bir anda iş veren olarak bulmakta ve cezai sorumlulukları oluşmaktadır. Bu ısı yalıtım işi verilirken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir tanesidir. Yüklenici firma olarak Milton yapı, proje esnasında çalışacak tüm ekibinin sigortalı olması  gibi proje sürecinin her safhasında  kendine düşen yükümlülükler dışında, yasal açıdan konut yönetimlerinin payına düşen sorumlulukları da sözleşme ile üstlenir.

 

Milton yapı, işveren mali sigortası olarak adlandırılan ve iş kazaları için düzenlenen özel bir sigorta sayesinde alacağınız risk en aza indirgenir.

 

Isı yalıtım uygulamaları süresince şantiye çevresindeki insan ya da araçlara gelebilecek büyük hasarlara karşı da Milton yapı, konut yönetiminin sorumluluğunu üstlenecek tedbirler alır. 2 yıl süreli kasko ve diğer farklı sigorta güvenceleri sunar.

 

 • AYRICALIK 9 – PROJE SORUMLULARI

Aslan yattığı yerden belli olur !

 

Isı yalıtım uygulamalarında yaşanabilecek aksaklıklara gösterilecek anında müdahaleler açısından proje alanlarının devamlı takip altında tutulması gereklidir.

 

Milton yapı’ nın her projeye atanmış proje sorumluları, gerek proje öncesinde, güzargah tespiti, giriş çıkışlar, kurulum, mobilizasyon, depolama alanları, alınacak güvenlik tedbirleri, lojistik tespitler ve gerekse uygulama süresince planlamaları yapılmış günlük rutin ziyaretleri  gerçekleştirerek, oluşabilecek sorunları henüz oluşmadan  tespit eder ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlarlar.

 

Bu ziyaretler ve yapılan tespitlere konut yönetiminin onaylarının alınması proje sorumlularının iş tanımları içerisindedir.  Bu ziyaretler, konut yönetimi ile sürekli iletişim içerisinde olunarak, planlama uzmanları ile konut yönetimleri arasındaki koordinasyonu sağlar. Çalışmaların sorunsuz şekilde yürütülmesine yardımcı olurlar.

 

 • AYRICALIK 10 – ÖDEME TOPLAMA

Her dairenin kendi hesabını kendi ödediği çözüm !

 

Konut yönetimlerinin en büyük sıkıntılarından birisi, yapılan uygulamalara ait konut sakinlerinden tahsilat işlemleri olmaktadır. Milton yapı finans departmanı iyi bir çözüm ortağı olma gayreti ile bu yükü konut yönetimleri üzerinden almaktadır. Yapılan sözleşme gereği tamamlanan projelerinde konut yönetimlerinden ödeme talep etmeyen Milton yapı, daire sakinleri ile tek tek görüşüp uzlaşmak suretiyle, konut yönetimlerinin yerinde ödemeleri tahsil ederek bu sorunu ortadan kaldırmakta ve büyük bir kolaylık sağlamaktadırlar.

 

Karar defterinde yetki vermek ve konut sakinlerinin iletişim bilgilerini teslim etmek gibi basit bir yardımlarla, Milton yapı finans ekibinin bu eşsiz hizmetinden sorunsuzca  faydalanabilirsiniz.

 

 • AYRICALIK 11 – İŞÇİLİK VE MALZEMEDE GERÇEK GARANTİ

Garantimiz kalitemize duyduğumuz güvenin sonucudur !

 

Konut yöneticisi olarak her işin başında vereceğiniz doğru bir karar sonrasında çıkabilecek sayısız sorunu ortadan kaldıracaktır. Isı yalıtımı uygulamalarında çok sık karşılaşılan bir mağduriyet şekli, işin başında yanlış seçilen uygulama çözüm ortağının işin süresince ve sonrasında sizi muhatapsız bırakmasıdır. Konut yöneticilerinin sıklıkla mağdur olduğu önemli sorunlardan birisidir uygulama sonrası işin sahipsiz bırakılması, muhatap bulamama konusu. Milton yapı, kurulduğu günden itibaren  müşterilerine bu sorununu yaşatmamıştır. Binanızda gerçekleştirilecek tüm uygulamalar Milton yapı ile gerçek bir garanti altına alınır. Söz konusu garantiniz, tercih ettiğiniz ısı yalıtım paket sistemine bağlı olarak ortalama 10 yıla kadar çıkmaktadır.

 

Alınacak doğru bir karar size  doğru bir çözüm ortağı kazandıracak, doğru bir uygulama yapılmasını sağlayacak. memnuniyetinizi yaratacaktır. Milton yapı bu memnuniyetinizi yaratmaya taliptir.

 

 • AYRICALIK 12 – ENERJİ KİMLİK BELGESİ DANIŞMANLIĞI

Enerji verimliliği, tüketilen enerji miktarının, yaşam konfor ve kalitesini düşürmeden en aza indirilmesidir.

 

Konutlarda enerji kimlik belgesi, “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” ve buna bağlı olarak çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı

Yönetmeliği” ne göre, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji

israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji

tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri

içeren belgedir.

 

Enerji verimlilik sınıfının yüksek olması konutların değerini doğru orantılı olarak arttırır. Enerji kimlik belgesinde üst sınıfta yer almak isteyen konutlarda belirli iyileştirmelerin yapılması gerekmektedir.

 

Milton yapı, uzman kadroları  konut yönetimlerinden temin edilen bina mimari projelerini inceler, termal kamera raporlarını da dikkate alarak mevcut durumda enerji verimlilik sınıflarını tespit eder ve uygulama sonrasında konutların hangi enerji verimlilik sınıfında yer alacağını yönetimlere sunar. Ulaşılmak istenen enerji verimlilik sınıfı için TS 825 standartlarına uygun ve mekanik ısı hesapları ile belirlenen yalıtım malzemesi kalınlıkları ve gerçekleştirilecek diğer uygulama seçeneklerini yönetimlere sunarak müşterilerini daha değerli evlere kavuşturmak adına danışmanlık hizmeti verir. Isı yalıtım uygulamalarını bir yapı dönüşüm sürecine çevirir.

 

 • AYRICALIK 13 – BÜTÜN İŞLER İÇİN TEK MUHATAP

Zamanın yıpratıcı etkilerine maruz kalmış, yaş almış konutlarda gerçekleştirilecek her bir uygulama için ayrı ayrı araştırma yapmak, karar almak ve işin takibi ile uğraşmak zorunda kalınmakta ve bu konut yönetimlerine ayrı zor bir uğraş yaratmaktadır. sonrasında ise  yaşanabilecek problemler karşısında muhatap bulunamamaktadır. Milton yapı , konutların ihtiyaç duyduğu birçok uygulamaya, alanında uzmanlaşmış çalışma partnerleri eliyle çözümler sunar ve birçok uygulamayı aynı anda, tek ve güvenilir bir muhatap ile gerçekleştirmenizi olanaklı kılar.

 

Bu ihtiyaç duyulan diğer uygulamaların Milton yapı tecrübesi ile gerçekleştirilmesi halinde yine avantajlı ödeme seçenekleri ve ödeme toplama hizmetinden sorunsuz şekilde faydalanabilirsiniz.

 

Milton yapı ısı yalıtım ve tüm ek uygulama  paket çözümleri ile konutlara, sorunsuz işleyen, memnuniyet yaratan anahtar teslim bir sistem sunmaktadır…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir