Esenler Mantolama Firması

Esenler Mantolama Firması

Esenler Mantolama Firması

Esenler mantolama firması olarak, binanızın içinde ve dışında istediğiniz ihtiyacı karşılamak için mantolama uygulamasını yerine getiriyoruz. İlk bakışta basit bir uygulama gibi görünen mantolama işleminde yapılacak herhangi bir hata veya eksiğin ilerleyen süreçlerde daha büyük sorunlara neden olacağının farkındayız. Bu nedenle uygulamanın en başından sonuna kadar gereken dikkat ve özeni göstererek uygulamanın başarı ile sonuçlanmasını sağlıyoruz.

Mantolama Uygulaması Çeşitleri

Esenler mantolama firması olarak, mantolama işlemini ihtiyaçları ve sizlerin tercihlerini belirleyerek uygulamaktayız. Binanız için uygulayacağımız farklı mantolama yöntemleri;

  1. Dış cephe mantolaması: Genel olarak tercih edilen yöntemde binanın dış yüzeyleri yalıtım malzemeleri ile kaplanarak, bina içindeki ısı değişimlerinin önüne geçilir. Binanın su ile teması engellenir.
  2. İç cephe mantolaması: Dış cephe mantolamasına benzer, ancak yalıtım malzemeleri bina içindeki duvar, kolon ve kirişlere uygulanmaktadır.
  3. Ortadan mantolama: İki masif kabuğu ile bu kabukların ortasındaki ısı yalıtım katmanlarının meydana getirdiği kabuklar, yalıtım malzemesi kullanılarak mantolanması işlemidir.
  4. Döşemelerde mantolama: Zemin döşemelerine su geçirmezlik özelliği ve mukavemet esnekliği kazandıran levhalar yardımı ile yapılan mantolama uygulamasıdır.
  5. Çatı mantolama: Esenler mantolama firması olarak binalardaki çatılara yürüme koridoru oluşturularak yapılan mantolama işlemidir.

Binalardaki son durum göz önüne alınarak uygulamalar arasından size en çok faydası olan işlemi yerine getirmekteyiz.

Mantolama Yapılmaz İse Ne Olur?

Esenler mantolama firması olarak, ihtiyaç duyulan işlemlere yerinde ve zamanında müdahale etmekteyiz. Eğer işlemlerde gecikme veya hata olması halinde;

  • Binaların kiriş ve kolonlarının korozyon yapısı bozularak bina sağlamlığı azalır.
  • Lekeler, küfler ve kokuları bina içine işler ve çıkması uzun zaman alır.
  • Yaşamaya elverişli ortam daralarak hastalıklar artarak devam eder.
  • Bina içinde kullanılan eşyalar aşırı zarar görerek yenileme maliyeti ortaya çıkarır.
  • Doğalgaz ve elektrik faturalarında süre gelen bir artış ortaya çıkar.

Esenler mantolama firması olarak, sürecin sonunda uzun yıllar sorun çıkarmadan ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak mantolama uygulamasının sizlere teslim edileceğinin garantisini vermekteyiz. Uygulamanın bakım ve kontrollerini gerçekleştirerek sağlamlığını sürekli olarak test etmekteyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir