Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

    Dış cephe mantolama mantolama çeşitleri arasında yer alan mantolama türlerinden bir tanesidir.Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bir çok farklı mantolama çeşidi bulunmaktadır.Bu mantolama çeşitleri arasında hangisinin sizin ihtiyacınıza %100 cevap vereceği konusunda gerekli olan danışmanlık firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize sağlanacaktır.Dış cephe mantolama yada diğer mantolama çeşitleri ile alakalı gerekli bilgileri web sitemiz de bulabilirsiniz.Sorularınız için ise,direk olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Uzman kadromuz ile sizin için gerekli olan bütün desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Dış cephe mantolamaya geçmeden önce mantolama nedir bununla ilgili kısa bilgiler vermek istiyoruz.Mantolamaya sıra dışı bir anlamla yaklaşmak istersek,üzerimize giydiğimiz mantodan yola çıkabiliriz.Mantolama da temelde, mantonun bedeni korumasında ki işlevi binalar için gerçekleştirmektedir. Mantolama aslında yalıtım aracılığı ile,binaların mantosunun giydirilme işlemine verilen addır.

 Dış cephe mantolamada diğer mantolama çeşitleri gibi belirli adımlar izlenerek yapılan bir işlemdirDış cephe mantolama için kullanılan temel malzemeleri sıralayacak olursak liste temelde aşağıdaki gibi olacaktır.

Tuğla

EPS ısı yalıtım levhası

Sıva harcı 1.kat

Donatı filesi

Sıva harcı 2.kat

Mineral sıva ve dış cephe boya veya akrilik esaslı dekoratif sıva.

  Dış cephe mantolama için izlenecek temel adımları sıralayacak olursak sıra şu şekilde devam edecektir.

Yüzey hazırlama:Öncelikle: Uygulama yapılacak yüzey toz, kirden, nem ve benzeri maddelerden arındırılmalıdır. Bu oldukça önemli ve gerekli uzmanlığa sahip kişiler tarafından yapılmalıdır.

Subasman Profilinin Yerleştirilmesi: Mantolama uygulaması için kullanılan EPS ısı yalıtım levhaları subasman profiline içerisine yerleştirilerek düzgün bir hat oluşturulması sağlanır ve EPS levhalar bu hat üzerinde yüzeye yapıştırılıp, sabitlenecek şekilde kaplama işlemi başlatılır.

EPS Isı Yalıtım Levhalarının Yapıştırılması: EPS ısı yalıtım levhalarının duvara gelecek yüzeyine öbekleme yöntemi aynı hizada 3 farklı noktaya gelecek şekilde uygulanır.

EPS Isı Yalıtım Levhalarının Dübellenmesi

Köşe Profillerinin Yerleştirilmesi

Fileli Sıva Uygulaması

Dekoratif Dış Cephe Kaplamaları ve Dış Cephe Boya Uygulaması ise diğer uygulamalar gibi takiben uygulanması gereken adımlardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir