Dış Cephe Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Dış cephe mantolama hakkında tarafımıza en çok sorulan sorular arasında dış cephe ısı yalıtımı nasıl yapılır sorusu yer almaktadır.Firmamız müşterilerimizden gelen sorulara, doğru cevapları verebilmek konusunda oldukça hassas bir çalışma prensibine sahiptir.Bu çalışma prensibimiz doğrultusunda dış cephe ısı yalıtımı nasıl yapılır sorusuna bu yazımızda ışık tutmaya çalışacağız.

 

Öncelikle dış cephe ısı yalıtımı nasıl yapılır dendiğinde akıla ilk gelen dış cephe ısı yalıtımının yapılması için bazı gerekliliklerin tam bir şekilde yerine getiriliyor olması gerektiğidir.Bu gereklilikler arasında yer alanları harfiyen yerine getirmek siz müşterilerimizin istediği sonuçları ortaya çıkarmak için azami özen gösterdiğimiz noktalardan bir tanesidir.Dış cephe ısı yalıtımı nasıl yapılır başlığının cevaplarını maddelerle sıralayacağız.

 

Dış cephe ısı yalıtımı işleminin yapılabilmesi için gerekli hazırlıkların yapılması.

Bu hazırlıkların içerisinde mantolama işlemi başlamadan önce yapılması gerekenler dahildir.Ayrıca dış şartlarında bu işleme uygun olması oldukça önemli bir noktadır.Uygulamanın yapılacağı yüzeyin nemli olmaması,iç ve dış sıvaların tamamen kurumuş olması gibi azami önem taşıyan husular vardır.Bu hususların tamamen yerine getirilmiş olması ön hazırlık aşamasına dahil edilir.

 

Su basman profili montajı ;Isı yalıtma düzeneğinin istenilen şekilde dengeli ve düzenli olmasını sağlar.Bu işlem içerisinde yüzey gönyeye alınır ve dübelle monte edilir.

 

Yapıştırma harcının hazırlanması ve uygulanması aşamasıda oldukça büyük öneme sahip olan bir diğer basamaktır.Mantolamaya uygun bir biçimde hazırlanan harç gene mantolamaya uygun bir biçimde kullanılmalıdır.Miktar ve kıvam bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır.

 

Bir diğer adım ise oldukça büyük önem taşımaktadır.Isı yalıtım levhalarının montajı ve yerleştirilmesi.Yukarıda ki adımda hazırlanan harcın ısı yalıtım levhalarının arkadasına sürülerek subasman profiline boşluksuz olarak yerleştirilme işlemi tam olarak bu adımda gerçekleştirilir.

 

Yukarıda ki adım tamamlandıktan sonra mantolama dübeli kullanılarak ısı yalıtım levhalarının dübelleme işlemi uygulanır.Bu aşamanın sonucunda da pvc köşe profili uygulaması uygulanır.Son olarak da sıva kaplaması ile dış cephe ısı yalıtımı işlemi son bulur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir